Kurser - Jammerbugt

Jammerbugt

Viden i bevægelse

  •  
     
    Akvarel-weekend ved Alek Krylow
    Start: 14.04.18
    lørdag 10:00
    Aleksander Krylow
    Aabybro, Aabybro Friskole
  •  
     
    Førstehjælp - 2 aftener
    Start: 28.02.18
    onsdag 17:30
    Niels Daugaard
    Aabybro, Aabybro Skole - Aaby Sønder Gade
  •  
     
    Massage - hjælp til selvhjælp 3
    Start: 13.03.18
    tirsdag 16:30
    Birthe Jørgensen
    Aabybro, DGI-Huset Aabybro
  • @navn
     
    Pileflet i frisk pil
    Start: 24.03.18
    lørdag 09:30
    Mona Kjær
    Jerslev J, Hos Mona Kjær
  • @navn
     
    Vin fra Rhone
    Start: 07.03.18
    onsdag 19:00
    Keld Schumann
    Aabybro, Aabybro Skole - Aaby Sønder Gade
 

Er startet

  • @navn
     
    Jagtkursus
    mandag 19:00
    Kurt Jacobsen
    Aabybro, Aabybro Skole - Aaby Sønder Gade
  •  
     
    Litteratur
    torsdag 19:00
    Maja Schwarz
    Aabybro, Aabybro Bibliotek
  •  
     
    Litteratur
    tirsdag 15:00
    Maja Schwarz
    Aabybro, Aabybro Bibliotek
  •  
     
    Pilates
    onsdag 16:30
    Katrine Lomborg
    Aabybro, DGI-Huset Aabybro
  •  
     
    Qi Gong og Taiji
    mandag 17:00
    Niels Eriksen
    Aabybro, DGI-Huset Aabybro
  •  
     
    Qigong og Taiji
    onsdag 17:00
    Niels Eriksen
    Fjerritslev, Fjerritslev Skole
  •  
     
    Stive led - nej tak! Bevægelse og afspænding - hensyntagende specialundervisning
    mandag 11:30
    Birthe Jørgensen
    Aabybro, DGI-Huset Aabybro
  •  
     
    Vandgymnastik - hensynstagende
    tirsdag 15:30
    Annemette Engesgaard Nielsen
    Pandrup, Jetsmark Idrætscenter
  •  
     
    Vandgymnastik - hensynstagende
    tirsdag 14:45
    Annemette Engesgaard Nielsen
    Pandrup, Jetsmark Idrætscenter
  •  
     
    Vandgymnastik - hensynstagende
    tirsdag 12:00
    Annemette Engesgaard Nielsen
    Pandrup, Jetsmark Idrætscenter
  •  
     
    Vandgymnastik - hensynstagende
    torsdag 09:30
    Annemette Engesgaard Nielsen
    Pandrup, Jetsmark Idrætscenter
  •  
     
    Vandgymnastik - hensynstagende
    torsdag 08:00
    Annemette Engesgaard Nielsen
    Pandrup, Jetsmark Idrætscenter
  •  
     
    Vandyoga - hensyntagende
    fredag 11:30
    Anette Ziska
    Aabybro, DGI-Huset Aabybro
  •  
     
    Vandyoga - hensyntagende
    fredag 10:30
    Anette Ziska
    Aabybro, DGI-Huset Aabybro
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Tilmeld LOF's nyhedsbrev

Modtag LOF's nyhedsbrev ca. 4 gange årligt.

Tak, du er nu tilmeldt LOF's Nyhedsbrev